Gündem Haberleri | Firma Rehberi Scripti Vera
  Gündem Haberleri Kategorisi
  Tüm iWork uygulamaları güncellendi! DETAY
  Tüm iWork ...

  OS ve Mac için Pages, Numbers ve Keynote güncellemeleri geldi Belgeler, hesap tabloları ve sunumlar oluşturmak için oldukça başarılı uygulamalar sunan iWork üretkenlik paketi yeni sürüleriyle birlikte önemli özellikler kazanıyor. Mac, iPhone, iPad cihazların yanı sıra iCloud üzerinden de kullanılabilen uygulamalar artık çok daha işlevsel. Öncelikle Pages, Numbers ve Keynote için profesyonel olarak çizilmiş 500'den fazla şekil içeren bir arşiv sunduğunu belirtelim. Ayrıca tüm uygulamalarda yorumlara yanıt vermek ve konu grupları olarak düzenlenmiş yazışmalara katılmak mümkün. Yeni otomatik düzeltme ve metin değişimi seçenekleri ise kullanıcısına yazarken zaman kazandırıyor. Ayrı ayrı baktığımızdaysa Numbers'ta ortak çalışılan hesap tablolarında yazdırma önizleme desteği sağlanırken, Hisse Senedi Verisi Ekle özelliği ile Hisse Senedi ve Para Birimi işlevleri artık bir önceki günün piyasa kapanışından veri döndürebiliyor. Pages ise, metnin bir yerden diğerine kolayca akması için bağlantılı metin kutuları eklemeyi getirmiş durumda. Yeni sayfa küçük resmi görüntüsübelgenizde kolayca dolaşmanızı sağlarken, belgeleri sabit yerleşimli ePub kitapları olarak dışarı aktarma olanağı ve ortak çalışma sırasında marjları, başlıkları, altlıkları ve kağıt boyutunu değiştirme gibi özellikler güncellemeyle gelen yeniliklerden. Son olarak Keynote, güncellemeyle birlikte yeni Işıklı Masa görüntüsünde slaytlarınızı kolayca düzenleme, slaytları görüntülerken sunan kişinin notlarını düzenleme ve İbranice ile Arapça dil desteği getiriyor.

  Telefonun ışığı kısa boylu olmanıza neden olabilir DETAY
  Telefonun ...

  Türk Nöroşirurji Derneği Spinal ve Preferik Sinir Cerrahisi Grubu Başkanı Prof. Dr. Kadir Kotil, cep telefonunun çocukların gelişimine zarar verebileceğini belirterek, "Yatağına yatmış ergen çağda bir çocuğun cep telefonu ışığı ile yatağında uyuması kadar tehlikeli bir şey olamaz. Fazla ışıkta kalmak çocuğun ergenlik döneminde boyunun kısa kalmasına, beyninin daha az gelişmesine neden olabilir." dedi.

  Appledan yeni Touch ID patenti! DETAY
  Appledan yeni Touch ...

  TOUCH ID GÜÇ TUŞUNDA MI OLACAK? Yeni iPhone'da Touch ID'nin ekrana entegre olması hem analistlerin hem de kullanıcıların ortak beklentisi. Fakat Apple'ın bu konuda verimlilik sorunlarıyaşadığı biliniyor. Bu sebeple ortaya çıkan bir çok görselde Touch ID ile ilgili hiç bir ipucu yok. İlk olarak Benjamin Geskin tarafından ortaya atılan güç tuşuna entegre Touch ID fikri güçlenmeye başladı. iPhone 8 tasarımında güç tuşunun daha büyük olması böyle bir ihtimalin olabileceğini akıllara getiriyor.